Vilnoniai paltai – žiemos klasika, kurios neaplenkia nė joks kitas rūbas. Minkšti, patogūs, patvarūs – vilnoniai paltai ne tik mus šildo, bet ir leidžia atrodyti gražiai bei stilingai.

Vilna yra gaminama iš gyvūnų kailio ir yra natūralaus pluošto audinys, reikalaujantis atidesnės priežiūros nei kiti audiniai. Vilna išsiskiria savo unikaliomis savybėmis – puikiai sulaiko šilumą, nepraleidžia šalčio, bet tuo pačiu ir leidžia odai kvėpuoti. Būtent todėl šis audinys yra pasirenkamas žieminiams paltams gaminti. Svarbiausia, jog vilnoniai paltai pasižymi ilgaamžiškumu. Tačiau netinkamai prižiūrint vilnonį paltą, galima greitai sugadinti jo audinį ar palto formą. Tad verta pasirūpinti tinkama vilnonio palto priežiūra, kad šis rūbas tarnautų ne vieną sezoną.

Kaip tinkamai prižiūrėti vilnonį paltą?

Pasibaigus sezonui reikėtų vilnonį paltą išvalyti prieš jį dedant į spintą. Galima valymą atlikti namuose naudojantis paprastu ar gariniu lygintuvu, arba atlikti cheminį valymą. Po pirmojo palto dėvėjimo sezono, rekomenduojama valymą atlikti namuose, o cheminį valymą rinktis tik po antro ar daugiau sezonų – taip kuo ilgiau išsaugant audinio kokybę. Žinoma, dėvint vilnonį paltą, jį reikėtų ne tik išvalyti po sezono, tačiau šį rūbą stengtis prižiūrėti nuolat.

Nuolatinė vilnonio palto priežiūra

Vilnonio palto savininkės turėtų įsidėmėti, jog vilnonis paltas negali būti dėvimas bet kaip, kaip, pavyzdžiui, striukė ar sintetinio audinio paltai. Tai oficialesnio stiliaus rūbas, kurį dėvint turime būti atsargesnės – pavyzdžiui, sėdint mašinoje neužsėsti palto, kad jis nesusiglamžytų, saugoti palto vietą ties krūtine, kur dedamas saugos diržas, taip pat stengtis palto stipriai nesušlapinti lietuje.

Ypatingesnės priežiūros reikalauja alpakų vilnos paltai, kurių audinys yra suaudžiamas šiek tiek laisviau nei kitos rūšies vilna. Tinkamai neprižiūrint alpakų vilnos palto, galimas vilnos plaukelių praretėjimas aplink kišenes, per rankovių sulenkimus ir kitose vietose. Tad, alpakų vilnos paltas turėtų būti jūsų prabangos bei išskirtinio apsirengimo akcentas, o ne kasdienis rūbas.

Kasdienei vilnonio palto priežiūrai puikiai tiks palto audinio iššukavimas specialiai tam skirtu šepečiu pūkams šalinti. Tiesiog pakabinkite paltą ant pakabos ir braukite šepečiu per visą paltą – taip lengvai pašalinsite nešvarumus bei susikaupusias dulkes nuo vilnonio palto audinio. Gilesnis viso palto valymas turėtų būti atliekamas po kiekvieno žiemos sezono, kada paltas buvo dėvimas.

Vilnonio palto valymas paprastu arba gariniu lygintuvu namuose

Jei atliksite valymą paprastu lygintuvu, patieskite paltą ant lyginimo lentos, ant palto uždėkite vandeniu sudrėkintą drobę ar kitą natūralią medžiagą. Tada pilnai įkaitintu lygintuvu braukite per sudrėkintą medžiagą, taip lygindamos paltą. Kylantys garai puikiai sudrėkins palto audinį. Kad būtų pasiektas maksimalus rezultatas, po lyginimo naudokite pūkų nurinkimo šepetį: išlyginus paltą,sudrėkintą medžiagą nuimkite ir tą palto vietą pašukuokite šepečiu. Alpakos vilnos plaukas yra ilgesnis, tad yra lengvai sušukuojamas. Kitos rūšies vilnos plaukas yra šiek tiek trumpesnis, tačiau kruopščiai šukuojant tam skirtu šepečiu, pūkeliai bei nešvarumai puikiai išsivalo. Taip lygindamos ir šukuodamos išvalykite visą paltą, didesnį dėmesį skirdamos vietoms, kurios turi daugiau nešvarumų. Atlikus valymą, palto audinys atsinaujins ir bus paruoštas kitam sezonui.

Įsidėmėkite, jog negalima lygintuvo dėti tiesiai ant palto audinio – būtinai naudokite sudrėkintą medžiagą, ant kurios bus dedamas lygintuvas.

Atliekant valymą gariniu lygintuvu, eiga yra labai panaši – vilnonį paltą pakabinkite ant pakabos ir lyginkite garais per atstumą, nepriliesdamos garinio lygintuvo prie audinio. Po lyginimo garais, iššukuokite paltą specialiu šepečiu. Vilnonio palto audinys kuo puikiausiai atsinaujins.

Vilnonio palto laikymas ne sezono metu

Atgaivinus ir išvalius vilnonį paltą, jis yra kabinamas ant pakabos ir dedamas į spintą. Vilnonio palto laikymui geriausiai tinka specialiai rūbams skirti maišai. Kad paltas būtų apsaugotas nuo kandžių – būtina naudoti tam skirtas priemones. Jas galite įsigyti parduotuvėse arba pasigaminti pačios. Jei norisi natūralių priemonių – puikiai tiks džiovintos levandos, kurios gali būti kabinamos ant pakabos kartu su paltu.

Moteriškų paltų parduotuvė Rimada siūlo stilingų paltų asortimentą. Išsirinkite sau tinkamiausią paltą ir džiaukitės kokybe bei išskirtinumu.