Palto priežiūra

Palto priežiūra

Palto priežiūra

Vilnonis paltas apglėbs jus savo šiluma žvarbią rudens ar šaltą žiemos dieną, bet jums teks pasirūpinti jo priežiūra. Dėmės ir dulkės iš vilnonio audinio gali būti išvalomos išilgai šukuojant specialiu drabužiams šukuoti skirtu šepečiu. Geresnė vilna atnaujinama ne šepečiu, o drėgna šluoste. Geriausia vilnonį paltą nešti į valyklą, nes skalbimas gali baigtis audinio susitraukimu, spalvos nublukimu, minkštumo praradimu.

paltu priežiūra
Lyginimas

Vilnoniai audiniai gali būti sugadinti per didelio ir tiesioginio karščio. Lyginant visada naudokite garą, niekada nelyginkite vilnonių gaminių sausų.

Naudinga

Paltiniai audiniai, daugiausiai su alpakos pluoštu, gali būti trumpo, vidutinio (ilgesnio) arba ilgo plauko. Vidutinio ir ilgo plauko alpakos pluošto audinio plaukeliai dėvejimo metu gali atsiplaiduoti ir iškristi, tai yra natūrali tokio audinio sudėties savybė, kuri neturi įtakos audinio išvaizdai.

Dėmių valymas

Pasistenkite kuo greičiau išvalyti dėmę, kad ji neįsigertų į audinį.
Švaria balta šluoste kiek įmanoma nusausinkite dėmę. Netrinkite!
Dažais, nagų laku išteptus drabužius kuo greičiau neškite į valyklą.
Prieš lygindami drabužį įsitikinkite, kad tikrai išvalėte dėmę, nes karštis dėmę gali užfiksuoti audinyje.

palto priežiūra
Saugojimas

Prieš talpinant saugoti išvalykite ir iššukuokite paltą - prakaito ar maisto dėmės traukia kandis. Sausas valymas arba skalbimas sunaikina kandžių kiaušinėlius ir lervas. Išvalytus vilnonius gaminius patalpinkite medvilniniuose maišuose, kurie leidžia audiniui kvėpuoti, ir tada užsandarinkite. Priemones kandims naikinti idėkite į medžiaginius maišelius ir patalpinkite šalia audinio. Nedėkite jų tiesiai ant audinio. Kedro medis yra natūrali kandžių baidymo priemonė.