Moteriškas lietpaltis – tai nepakeičiamas lauko rūbas, kuris puošia moteris jau kone šimtmetį.

Moteriški lietpalčiai buvo nešiojami jau devynioliktame amžiuje. Tuo metu šis lauko rūbas turėjo aiškią funkciją – apsaugoti nuo lietaus. Šiandien – tai nepamainoma stiliaus detalė, kurią savo spintoje privalo turėti kiekviena stilių bei patogumą vertinanti moteris. Vyraujančios įvairios moteriškų lietpalčių spalvos, žaismingi kirpimai ir išradingos detalės padaro šį lauko rūbą visų laikų favoritu. Tad įdomu, kaip keitėsi lietpalčių stilius bėgant metams ir ką apie lietpalčius aktualu žinoti šiandien?

Moteriški lietpalčiai: truputis istorijos

Daugelį gali nustebinti tai, jog lietpalčiai kilę iš karo laikų, kur jie buvo populiarūs dėl savo patogumo ir praktiškumo. Tad pirmieji lietpalčius išbandė ne kas kitas, kaip vyrai. Kariškiai dievino lietpalčių audinio ilgaamžiškumą, jų atsparumą drėgmei, kas padėdavo puikiai apsisaugoti nuo nenumatytų oro sąlygų. Šiais laikais lietpalčiai yra populiarūs ne tik dėl ilgaamžiškumo, bet ir dėl savo išskirtinių detalių, tokių kaip dvigubos sagų eilės priekyje, diržas, platesnės kišenės, antpečiai bei skeltas nugaroje suteikiantis lengvą judėjimą. Moterys pradėjo dėvėti lietpalčius po Antrojo Pasaulinio karo, kai atsirado karinių rūbų perteklius. Vėliau moteriški lietpalčiai buvo išreklamuoti tokių Holivudo žvaigždžių, kaip Marlene Dietrich, Marilyn Monroe, Brigitte Bardot ir Audrey Hepburn. Turbūt visi pamena paskutinę filmo „Pusryčiai pas Tifanę“ sceną ir pagrindinės veikėjos Holly bučinį lietuje, kur ji vilkėjo ne ką kitą, kaip elegantišką moterišką lietpaltį.

Lietpalčiai moterims šiandien: ką reikia žinoti?

Lietpalčiai savo išskirtinumu, o tuo pačiu ir universalumu išliko populiarūs bei madingi iki pat dabar. Praėjus net šimtmečiui, Burberry bei Aquascutum vis dar yra žinomiausi dėl savo gaminamų lietpalčių. Šiandien moteriškas lietpaltis gali būti įvairių modelių, formų bei kirpimų. Lietpalčių pasiūla yra labai didelė, tad kiekviena moteris gali išsirinkti sau tinkamiausią variantą. Tiesa, renkantis moterišką lietpaltį vertėtų atkreipti dėmesį į pagrindinius punktus:

  • Jei norite klasikinio stiliaus lietpalčio, rinkitės modelį su dviguba sagų eile priekyje. Šis lietpalčio modelis labiau atspindi klasiką. Vienos sagų eilės lietpaltis – tai šių dienų variacija.
  • Moteriškas lietpaltis turėtų būti pakankamai patogus, kad po juo nevaržomai būtų galima dėvėti megztinį ar treningą.
  • Išsirinkite tinkamo ilgio moterišką lietpaltį, kuris išpildytų jūsų ūgį ir atitiktų jūsų kūno proporcijas.
  • Ieškokite lietpalčio spalvos, kuri labiausiai derėtų prie jūsų turimų rūbų.

Moteriškas lietpaltis – tai rūbas, į kurį tikrai vertėtų investuoti. Lietpalčiai niekada neišeina iš mados ir gali tapti stiliaus detale, kuri jus puoš ne vienerius metus.

Moteriškų lietpalčių modeliai: kaip juos derinti su skirtingais įvaizdžiais?

Lietpalčio universalumas leidžia šį rūbą dėvėti su įvairių stilių deriniais skirtingais metų laikais.

Visų pirma, lietpaltis gali lengvai išpildyti oficialų įvaizdį. Moterišką lietpaltį puikiai galima derinti prie klasikinės suknelės, marškinių ar pieštuko formos sijono. Elegantiški aukštakulniai tik pagyvins įvaizdį ir leis pasijusti moteriškai bei stilingai.

Lietpaltis gali būti ne tik oficialaus, bet ir kasdienio stiliaus detalė. Tokiam įvaizdžiui sukurti tiks šiek tiek ilgesnis lietpaltis, kuris gali būti derinamas su džinsais, paprasta palaidine ar megztiniu. Jei norisi ypač patogaus stiliaus – lietpaltis gali būti dėvimas netgi su treningais. Žinoma, lietpalčio stilius turi būti pakankamai patogus ir laisvas, kad po apačia būtų galima dėvėti daugiau sluoksnių.

Nors lietpaltis labiausiai tinkamas pereinamiesiems – pavasario bei rudens sezonams, rūbų sluoksniavimas suteikia galimybę lietpaltį dėvėti net ir vėsesniais orais. Galima užsidėti labai šiltą treningą ar vilnonį megztuką, o viršutiniam sluoksniui pasirinkti storesnio audinio laisvesnį lietpaltį. Su tokiu įvaizdžiu jausitės ne tik stilingai, bet ir šiltai. Žinoma, lietpaltis – tai puiki stiliaus detalė ir vasaros vakarams. Tokiu atveju reikėtų rinktis plonesnio audinio lengvesnį lietpaltį, kurį galima derinti tiek prie vasarinės suknelės, tiek prie lengvų vasarinių kelnių.

Išsirinkite lietpaltį artėjančiam vėsesniam sezonui iš mūsų plataus lietpalčių asortimento ir džiaukitės klasika bei kokybe.